Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Vše o opravách a sdílení map: TomTom MapShare

Moderátor: imaster

Odpovědět
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 21570Příspěvek Tonny

Právě jsem ukončil hovor s technickou podporou.... A jsem z toho trošku v rozpacích.
Pán mi sdělil asi toto, volně cituji:
Byly velké potíže s funkcí MapShare, proto společnost TOMTOM musela přistoupit k nepopulárnímu kroku a sice dočasnému odstavení funkce. Po intenzivní vícedenní práci, kdy se vše nastavovalo a koordinovalo došlo ke spuštění služby na počátku tohoto měsíce - bohužel, server nevydržel zatížení uživatelů z celé Evropy a zkolaboval. Celá práce přišla vniveč.
Současný strav je takový, že se postupně spouští server s postupným navyšování možnosti stahování - tedy je zavedeno omezení přístupů a TOMTOM HOME vypisuje, že uživatel je aktualizován.
Na základě jakých pravidel, zda podle zemí, či typu navigace je to zpřístupněno podpora neví.
Na dotaz, kdy se situace vrátí do "normálního" stavu odpověděl, že oficiálně nemá podpora žádné zprávy, osobně se domnívá, že to může trvat cca několik týdnů, snad do konce měsíce.

Konec volné citace.

Řekl bych, že firma TOMTOM tohle prohrává marketingově - jako zákazník jsem schopen pochopit technické problémy, jsem schopen přijmout vysvětlení a případnou omluvu.
Mlčení TOMTOMu na oficiálních českých stránkách, tedy absence tiskové zprávy je hazard se zákazníkem, zvláště novým zákazníkem. A vyjádření podpory mi přijde naprosto nedostatečné - kromě konstatování stavu neví nic o řešení ani o termínu.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 21572Příspěvek Gebič

Hlavne, mapsahre funguje... :osli:
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 21574Příspěvek Gumídek

Já bych to zese neviděl tak tragicky. To, že na české podpoře dělají lidé, kteří tomu moc nerozumějí, to víme dávno. Je to tím, že fundované lidi nejsou ochotni zaplatit, ale radši vezmou lidi s vyšším vzděláním, ale kteří to berou jen jako zaměstnání... A k tomu, že nejde MapShare, bychom měli být tolerantní. Víte kolik dat tam musí lítat sem a tam ? do toho několik desítek typů navigací, několik desítek verzí a typů map, nová data rozdělit - do které mapy ještě ano, do které už ne. Kontrola a srovnávání dat, jestli ta oprava je skutečná, nebo je někdo (z legrace!?) tahá za fusekli atd atd.....A to, že se jim server zhroutí, pokud ho najedou naráz, s tím měli počítat. Je to logické. Vždy se zvyšuje zatížení postupně! Jeden nejmenovaný operátor před lety měl závadu na síti (neunesla přetížení a BTS padaly jedna podruhé), když síť nahazovali, neuvědomili si, že by měli najíždět postupně. Zapnuli, všichni zjistili, že mají signál a hup! Začali volat a síť do minuty spadla znovu....
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 21579Příspěvek Henry

Jo jo a u toho nejmenovaného operátora stačilo mít tři čísla v jeho síti - z čísla A nastavit přesměrování všech hovorů na číslo B, z čísla B na číslo C a z čísla C na číslo A - a pak jen stačilo z jakéhokoli čísla zavolat na jakékoli z těchto tří čísel a za 20 sekund byla síť dole :-P :jupi:
Uživatelský avatar
DArtagnan
Příspěvky: 34
Registrován: 1.8.2008, 19:47
Bydliště: Zlin Walley

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 21580Příspěvek DArtagnan

Tisková zpráva by byla na světě v okamžiku, kdyby někdo napsal kritiku českého zastoupení TomTom, potažmo celé společnosti, o tomto problému, např. na Živě.cz
TT GO 730 , Apl. 8.300 , RDS-TMC , TT Home 2.5.2.60 , Mapa : Western and Central Europe v.815.2003
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 21581Příspěvek Tonny

Gumajz - souhlas. Ovšem chybějící tisková zpráva , nebo e-mail rozeslaný registrovaným uživatelům TOMTOM HOME by mnohé vyřešil. A teď budu trpělivě čekat "cca několik týdnů, snad do konce měsíce" :mad2: :haha:
Ale zůstávám v pohodě :jupi:
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Uživatelský avatar
Crusy
Příspěvky: 755
Registrován: 14.8.2007, 11:44
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 21584Příspěvek Crusy

Volný překlad z translatoru... :zub:

...TomTom uživatelé sušili hubu Map Share korekce téměř dvě neděle. Dùvod pro toto byl server problémy v TomTom, které stál v cestì bezvadné operace služby. Namísto držení servery online polovina- pracování, TomTom volil srazit celou službu dokud záležitost by mohl být rozhodnutá.
Opravit
Zdá se nyní společnost začíná dostat věci v pořádku znovu, protože oni právì začali dát řadu mapových verzí pro distribuci přes desktop program HOME zpět online.
Pro ujistit se žádné nové problémy vyvstávat, TomTom volily aktivovat distribuci korekcí krok za příští týden. Jeden dùležitý bod všimnout si je že nadále Map Share bude pracovat s týdenì update namísto denní jeden....

Pro ty co znaj...
http://www.yournav.com/content/n/484/To ... ution.html
Samsung Galaxy S III mini GT-I8190N
Lenovo IdeaTab A8-50 G3
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 21588Příspěvek fox50

Myslím že úplně stačilo kdyby chybu zahlásil TTHome při pokusu o aktualizaci. A ne že to bude psát vše je OK.
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 21593Příspěvek Scorpio_cz

fox50 ale ona to teď vlastně není chyba že to nefunguje (všem), je to záměr, proč by tedy TTH plašil uživatele ?
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 21594Příspěvek Tonny

Ad Scorpio - nemůžu souhlasit.
Jestliže tady fungoval systém, který umožňoval aktualizace při připojení na internet i několikrát denně, a náhle se aktualizace nekonají bez upozornění, vysvětlení, bez informace na oficiálních stránkách, pak se o chybu rozhodně jedná.
K tomu ještě jakés takés info na německé verzi TOMTOM stránek, jen u nás klid po pěšině, mlžilo se na technické podpoře a nevím, jestli je to neschopnost nebo mlžení, ale tam neví nic ani teď , v tuto chvíli.
V normální firmě by se to jmenovalo průser....
Naposledy upravil(a) Tonny dne 13.10.2008, 12:31, celkem upraveno 1 x.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 21595Příspěvek Docent

Jakés takés info na německém webu... Ono tam je dosud jenom "TomTom Map Share offline bis 06.10.2008" a nic jiného...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
*MC*
Příspěvky: 247
Registrován: 21.1.2007, 19:20
Bydliště: PRAHA VÝCHOD

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 21603Příspěvek *MC*

Já tedy nevím jak ostatní, ale když jsem kupoval navi, ta tam bylo Core V6 a o nějakym MS jsem si mohl nechat zdát a s novym Core, to byla a je služba navíc. Tak nevím co se tady plaší. Jestli je někde napsáno v návodu, že MS bude fungovat každý den o tom teda pochybuju ... Můžem bejt rádi že to alespoň občas funguje když ne každý den.
Sygic Aura HTC
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 21604Příspěvek Tonny

pro MC -
aktualizace MApShare - nemusí to být každý den, taky to nikdo několikrát denně nečeká, ale když to tak bylo napsal jsem to.
MMCh, váš názor je typu buďme rádi, za to, co máme, a čekejme, co nám milostivě umožní a vydáváte to za službu navíc...
Služba navíc by to byla, kdyby to nebylo vydáváno jako velké plus proti konkurenci a nebylo to účelově využíváno v reklamních kampaních a prezentacích. Ta služba je totiž zaplacené v kupní ceně - račte si uvědomit, že služba navíc se dnes tak nějak nenosí a už vůbec ne zadarmo.
Nevím jak kdo, ale u mne značka TOMTOM vyhrála jen pro to, že dávala v nabídce záruku 30 dnů na nové verze map a také že má funkci Map Share.
Pokud by toto nebylo, tak jsme nešel do TOMTOM, ale koupil bych si MIo.
Toto ale není účelem této diskuse, zde se probírá to, že MapShare někomu nefungovalo několik dnů, někomu nefunguje doposud, přitom firma zaujala pozici mrtvého brouka a její technická podpora neví o problému téměř nic.
Takže já vám váš názor být spokojen s tím, co mi umožní neberu, ale pro mne je to zásadní narušení funkčnosti v parametru, který byl jeden z rozhodujících při koupi navigace. Na trhu je dost navigací, stačí si projít recenze na webu, a některé jsou za téměř poloviční cenu proti tomu, co jsem zaplatil.
Takže NE buďme rádi, ale vyžadujme to, co je vydáváno za přednost značky, co je v reklamě prezentováno a námi zaplaceno v kupní ceně.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Uživatelský avatar
Gebič
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 10:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 21606Příspěvek Gebič

13.10.08 22:10h Nízké nastavení oprav oprav u mapy verze:
810.1907 mam 87693
810.1940 mam 26543

Jak jste na tom vy? :mad2:
Naposledy upravil(a) Gebič dne 13.10.2008, 20:53, celkem upraveno 1 x.
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
*MC*
Příspěvky: 247
Registrován: 21.1.2007, 19:20
Bydliště: PRAHA VÝCHOD

Re: Obecná diskuze MapShare, řešení problémů

Příspěvek: # 21608Příspěvek *MC*

2 Tonny: beru na vědomí, každý má na to svůj názor. Já si TomTom kupoval v době kdy MS ještě neexistovalo, takže z toho důvodu to taky zas tak neřeším ... MMCH Windows mají taky svoje chyby, občas něco nejde, jednou za čas se musí reinstalovat atd. a taky to nějakou chvíli trvá než výjde opravný balíček. Za to jsme zaplatili taky x tisíc a vždycky počkáme ... :mrk: Tato debata by byla na déle a už jsme mimo téma ... :blazen:
Naposledy upravil(a) *MC* dne 13.10.2008, 20:39, celkem upraveno 2 x.
Sygic Aura HTC
Odpovědět