Nepřesnost navigací Navigon?

Vše o navigacích značky Navigon

Nepřesnost navigací Navigon?

Příspěvekod jirka.budejovice v 12.4.2010, 20:47

Dobrý večer. Přišel jsem na jednu hrubou chybu softwaru a potřeboval bych zkusit, jestli to dělá jenom mě nebo ne. Když dám plánování trasy z Českých Budějovic do Brna, při zvolení rychlé trasy mi navigace nabídne 3 trasy (191-297km, 2:33-3:08). Ale když dám plánování trasy z ulice v Českých Budějovicích do ulice v Brně, nabídne to trasu jen jednu. Žene mě to až do Mirošovic (298km, 3:09 hod). Nevím co si o tom mám myslet, a docela mě to štve. V ČR to znám, ale co když mi to udělá v zahraničí takovou blbost :-P
Setkal se někdo s takovým blbým výpočtem nebo je u mě chyba? Děkuji za odpovědi
jirka.budejovice
 
Příspěvky: 26
Registrován: 6.3.2009, 10:11

Re: Nepřesnost navigací Navigon?

Příspěvekod HoJo v 12.4.2010, 21:31

Jsem to vyzkoušel a je to úplně stejné... Prostě Navigon navádí stylem JEĎTE TUDY, JE TO DÁL, ALE O TO HORŠÍ CESTA. s tím asi nikdo nic nenadělá. Teda v Česku, na Slovensku určitě. Naslepo se podle toho nedá jezdit (jsem už skončil na zákazu vjezdu, na břehu řeky, přes kterou vedl most snad v 18. století, na v poli končící cestě...), je potřeba se před cestou pořádně připravit. Jinak to povodí po vlastech českých i zahraničních a ještě po turistických stezkách. Bohužel. A tomu vodění po různých stezičkách, dávno rozoraných polních cestách, pěších zónách nezabrání ani zapnutí že se má vyhýbat účelovým a místním cestám.
HoJo
 
Příspěvky: 41
Registrován: 15.5.2009, 22:43

Re: Nepřesnost navigací Navigon?

Příspěvekod jirka.budejovice v 13.4.2010, 20:34

HoJo díky, na jednu stranu jsem rád, že nemám s navigací problém, ale na druhou mě to trochu zklamalo. Bohužel tomu nelze věřit na 100%.
jirka.budejovice
 
Příspěvky: 26
Registrován: 6.3.2009, 10:11

Re: Nepřesnost navigací Navigon?

Příspěvekod HoJo v 13.4.2010, 21:10

Bohužel se navigaci (konkrétně Navigonu) v Česku nebo na Slovensku bez kontroly nedá věřit vůbec. Já dal na oslavné recenze jaká je Navigon supr navigace... Jako si uvědomuji, že to není dokonalé, ale že to bude navádět po turistických stezkách nebo kudy, že klidně nabídne okružní cestu 6x delší než nejkratší, to jsem opravdu nečekal. Ten tvůj příklad je také dobrá ukázka, že to je bez pořádné kontroly na nic a že jezdit jen na konkrétní cíl bez důkladné kontroly trasy zakládá na malér. Takže jedině sednout k PC, spustit nějaký plánovač, a trasu v navigaci optimalizovat průjezdnými body... Nebo kontrola podle papírových map.
HoJo
 
Příspěvky: 41
Registrován: 15.5.2009, 22:43

Re: Nepřesnost navigací Navigon?

Příspěvekod ClonyXXL v 14.4.2010, 15:52

Tak jsem to taky právě zkusil - na své 7310ce. Mě to našlo 3 trasy - 194, 216 a 220 km (3:48, 3:08, 3:12).
Z města do města. Tak to tedy moc nějak nechápu.
Napište tu konkrétní ulice, či čísla domu.
Edit: OPTIMÁLNÍ TRASA!!! Kdysi, když se plánování tří tras vůbec objevilo, tak mi to při volbě rychlá trasa vůbec nenabízelo trasy 3, ale jen jednu. Od té doby to mám stále nastavené na optimální.
Teď jsem zkusil rychlou - 232 km 3:42, 297 3:52. a 191 km 3:49.
Zdá se tedy, že nejkratší trasa trvá 3:49 a k tomu připrcne další dvě trasy s podobným časem.
Takže se zdá, že OPTIMÁLNÍ vyhazuje kulturnější výsledky.
Rozhodně však nemám s Navigonem tak špatné výsledky, abych to kontroloval na mapě, jako předchůdce.
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
ClonyXXL
 
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 13:07

Re: Nepřesnost navigací Navigon?

Příspěvekod ClonyXXL v 14.4.2010, 16:19

Asi těžko říct, co vlastně Navigon považuje za rychlou trasu - jestli takovou, co se dá po ní jet rychle a tudíž nezávisle na čase, to tedy nevím.
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
ClonyXXL
 
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 13:07

Re: Nepřesnost navigací Navigon?

Příspěvekod jirka.budejovice v 15.4.2010, 9:29

Přesně jak píšeš. Dokud nebyla funkce My Routes (nabídnutí 3 tras) bylo lepší dávat rychlá trasa, ale teď je přesnější optimální. Jinak si nemohu na nepřesnosti stěžovat. Ještě se mi nestalo, aby mě navigace vedla polní cestou nebo slepou k potoku, jak už se tu o 8310 mnohokrát psalo.
jirka.budejovice
 
Příspěvky: 26
Registrován: 6.3.2009, 10:11

Re: Nepřesnost navigací Navigon?

Příspěvekod ClonyXXL v 15.4.2010, 12:58

Taky si nějak nemůžu stěžovat jak ti s 8310kama. Nerozumím tomu, mapy jsou stejné. NECHÁPU :mad2:
Že bych jenom neměl štěstí narazit na to pravé místo???
Asi by to chtělo konkrétní trasu porovnat na 7310 a 8310, jinak tomu asi nikdy neporozumím.

A jakou máš navigaci vlastně přesně ty???
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
ClonyXXL
 
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 13:07

Re: Nepřesnost navigací Navigon?

Příspěvekod jirka.budejovice v 15.4.2010, 13:46

Já mám právě 8310. Předtím jsem měl 2210 ,2310. Přijde mi, že trasy plánují všechny stejně. Porovnával jsem i jednu trasu a ukázalo to to samý.
jirka.budejovice
 
Příspěvky: 26
Registrován: 6.3.2009, 10:11

Re: Nepřesnost navigací Navigon?

Příspěvekod ClonyXXL v 16.4.2010, 7:17

Hm, nestačím se divit. Takže když to sečteme, máš 8310ku, a nevodí tě ani do pole, ani do slepých, jak si mnozí stěžují. Mě na 7310ce taky ne. Při optimální trase to zbytečně neprodlužuje.
Takže buď nechápu, na co si vlastně mnozí stěžují, nebo jsme prostě oba neměli to štěstí (smůlu), aby nás to táhlo kdoví kam.
A tvůj původní dotaz na nepřesnost Navigonu jsme volbou Optimální v podstatě vyřešili. Je to tak?
P.S. Netušíš, kdy by měl oficiálně vyjít Q2_2010? Nějak jsem vypadl z obrazu. Mám pocit, že každým dnem.
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
ClonyXXL
 
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 13:07

Re: Nepřesnost navigací Navigon?

Příspěvekod jirka.budejovice v 16.4.2010, 8:01

Hm, nestačím se divit. Takže když to sečteme, máš 8310ku, a nevodí tě ani do pole, ani do slepých, jak si mnozí stěžují. Mě na 7310ce taky ne. Při optimální trase to zbytečně neprodlužuje.
Takže buď nechápu, na co si vlastně mnozí stěžují, nebo jsme prostě oba neměli to štěstí (smůlu), aby nás to táhlo kdoví kam.
A tvůj původní dotaz na nepřesnost Navigonu jsme volbou Optimální v podstatě vyřešili. Je to tak?
P.S. Netušíš, kdy by měl oficiálně vyjít Q2_2010? Nějak jsem vypadl z obrazu. Mám pocit, že každým dnem.


Taky nechápu , že někdo píše, že Navigon ukazuje blbě. Jde o to, jestli ti lidé Navigon vůbec mají, nebo jsou z nějakýho důvodu zaujatí, nebo naštvaní že si koupili Tomtoma mnohem dráž a nemůžou se smířit s tím, že existuje levnější alternativa s mnohem lepší grafikou. Taky jde o to, co od toho člověk čeká. Já například ocením rychlé přepočítávání trasy, v tom je Navigon dle testů jeden z nejrychlejších.Grafika je jednoznačně nejlepší. Člověk nemůže spoléhat na to, že zadá trasu a vyjede. Je potřeba se podívat, jestli to není úplná blbost. Ale v tom nevidím problém. A to že někde chybí nějakej kruháč, nebo není označení jednosměrka, to mi taky nepřijde jako fatální chyba. Snad mám oči a vím kam jedu.

Jsem rád, že jsi zkusil tu trasu co mě zblbla a už mám nastaveno OPTIMÁLNÍ TRASA, takže díky.

Kdy oficiálně vyjdou mapy nevím, ale mělo by to být každým dnem, když už jsou neofiko.
jirka.budejovice
 
Příspěvky: 26
Registrován: 6.3.2009, 10:11

Re: Nepřesnost navigací Navigon?

Příspěvekod HoJo v 16.4.2010, 12:57

Já jsem jeden z těch, koho nechápete. Mám Navigon 8110 předělaný na 8310, jezdím podle ní po vlastech českých a slovenských. Nikdy jsem neměl nic jiného, takže nemám srovnání. Když jsem ji v roce 2008 koupil jako horkou novinku, tak to taky nebyla žádná láce, co si pamatuji, tak cena byla srovnatelná s nejvyššími modely TomTom. Já sem večer hodím nějaké trasy, co mi navigace plánuje... Ještě u 8110 jsem zkoušel upravovat soubory RT*.ini (váhy jednotlivých typů cest, a další parametry). Mělo to vliv na plánování. U 8310 jsem taky něco zkoušel, ale jakákoli změna v souborech vyvolá chybu.

"A to že někde chybí nějakej kruháč, nebo není označení jednosměrka, to mi taky nepřijde jako fatální chyba. Snad mám oči a vím kam jedu."

To máš pravdu, ale pokud někde jedeš po silnici, najednou zákaz vjezdu a není možnost nikam jinam, jen se vrátit, tak to přinejmenším zamrzí... To se mi stalo při cestě z českého Krumlova na Kleť...
HoJo
 
Příspěvky: 41
Registrován: 15.5.2009, 22:43

Re: Nepřesnost navigací Navigon?

Příspěvekod ClonyXXL v 16.4.2010, 14:58

no, bohužel či bohudík (to nevím) musím podotknout, že iGO8 je na tom s grafikou rozhodně lépe, řekl bych podstatně lépe. IGO8 + skin Dimka Tomsoft, případně i Lakva a nemá to chybu! Plus mapy TeleAtlas. Návěští na dálnici všude, na každém sjezdu. Navigon to má stěží někde. Hlasy si můžeš vybrat jaké chceš, varování na různá POI - jak by smet. IGO je můj favorit.
Tomtoma jsem už opustil, protože jeho grafika je za posledních několik let naprosto stejná a trochu okoukaná. Od verze 5 je stejná (+-). Pro ty, co třeba neví - dnes je verze 8.x
Nějaké neaktuálnosti map (zákaz vjezdu) se bohužel asi nikdy nevyhneme. Jsou výrobci map, kteří dodnes nestačili zaktualizovat ani nově otevřenou dálnici mezi Hranicemi a Ostravou (Navteq to není). Natož pak nějakou místní značku jako zákaz vjezdu.
Podívejte se na http://www.mapy.cz - tam taky je tato dálnice dodnes jen čárkovaně. A to mapy.cz jsou české, dálnice je taky v Česku, denně na to čučí spousty lidí a ...............stejně je to na prd.
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
ClonyXXL
 
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 13:07

Re: Nepřesnost navigací Navigon?

Příspěvekod HoJo v 16.4.2010, 18:47

2 ClonyXXL: taky se nestačím divit. V jednom příspěvku píšeš, jak jsi spokojený s Navigonem 7310, jak si při optimální trase nemáš na co stěžovat a pak vychvaluješ iGo...
Ale k mým výhradám, hlavně k tomu, že nastavení vyhýbání místním a účelovým komunikacím v Česku jaksi nefunguje: nyní mám vyhledanou trasu Olomouc - Velké Vrbno. To jsme jeli lyžovat na Paprsek. Natavení optimální trasa, povolené dálnice, zakázané mýtné cesty, vyhýbat se místní a účelové komunikace. Tři trasy 93 km, 1:47 h; 101 km 1:49 h; 108 km, 2:06 h. Všechny trasy vedou do Ostružné, v Ostružné k vlekům a lesem po lesních cestičkách do Velkého Vrbna... Rychlá 105 km, 108 km, 96 km, závěr stejný přes Ostružnou a lesní pěšinky. Krátká trasa stejné délky jako optimální trasa (93, 101, 108 km). Krásná trasa jedna trasa 101 km, zase Ostružná a do lesa... Věřit tomu, že navigace vždy dovede do cíle, i když ne po úplně optimální trase, což myslím uváděl i pan Lutonský při recenzi, tak bych se neudržel smíchy...
Nebo loni v létě na dovolené Český Krumlov, Pivovarská (parkoviště) - 48°52´42"S, 14°18´02"V (parkoviště lanovka na Kleť). Optimální trasa tři trasy 15 km, 11 km, 12 km. První dvě trasy přes Vyšný a po lesních cestičkách, třetí trasa na kruháči u Lídlu doleva směr Srnín, kde je zákaz vjezdu. Jo a na začátku to ignoruje regulérní most přes Vltavu a všechny trasy vede přes "most" ketrý by měl být pokračováním ulice U Poráků - ten jsem našel na historické mapě, nyní jaksi neexistuje.. Až rychlá trasa má dvě trasy 15 km a 18 km, kdy u 18 km vede až na Rájov a tam teprve odbočuje na Zlatou Korunu. Zase ignorování existujícího mostu a vede přes imaginární.
To jsou dva příklady. Takových blbinek, kdy (hlavně při odchýlení od navigace), přemlouvá k odbočení do pole, do lesa mám celkem dost.
HoJo
 
Příspěvky: 41
Registrován: 15.5.2009, 22:43

Re: Nepřesnost navigací Navigon?

Příspěvekod jirka.budejovice v 16.4.2010, 23:15

HoJo, tak jsem zkusil zadat tebou ukázané příklady, kdy navigace ukazuje blbost. Co se týče trasy Olomouc Velké Vrbno, opravdu jaksi chaoz, mimochodem ani mapy na seznam.cz neuměly najít Velké Vrbno :zamysl: . Až Google maps mi ukázal správně cíl a je fakt, že docela rozdíl oproti mapám v navi.
Ale druhá trasa, tam se teda liším. Přes Vyšný trasa pouze 1, 2 trasa přes Tovární v ČK na Srnín (asi ta se zákazem). Ale doporučená (My route) trasa přesně kopíruje trasu dle map na seznamu, to je přes Přísečnou, Srnín, Třísov, Holubov atd.
Skoro začínám věřit, že Morava je zpracovaná hůř než Čechy. Co jsem četl recenzi někdy z 2006 nebo 2007 tam psaly, že je pokrytý jen západ republiky po Prahu a postupně doplňují na východ. Možná východ odflákly.
Mějte se a šťastné plánování :usmev:
jirka.budejovice
 
Příspěvky: 26
Registrován: 6.3.2009, 10:11

Další

Zpět na Navigon

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků