Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvekod faldicek v 4.8.2009, 21:32

faltak píše:Spíš si měl apelovat na sebe, aby jsi vůbec nějakou opravu zadal, když je tam tolik nepřesností. :KO:

Pár oprav jsem už zadal některé body i přidal pokd tě to tedy zajímá...
faldicek
 
Příspěvky: 28
Registrován: 13.2.2008, 8:31

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvekod Docent v 4.8.2009, 21:42

freewall píše:Jinak už se tady k tomu někdo vyjadřoval

Tos mne docela naštval, že si mne nepamatuješ :mad2: .
Ke zveřejnění - zneveřejnění: Jirko, jde o 2 věci, někdo udělá nějakou kategorii, chce ji předložiti ostatním, takže požádá o zveřejnění.
A pak jsou tady kategorie, které obsahují pár bodů, 2 roky se jich správce nevšiml a je dost možné, že už ani neexistují - tedy někdo požádá o zneveřejnění, protože tady zbytečně zabírá místo...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvekod freewall v 4.8.2009, 21:52

Hm.... tak to sorry, já se vrátím do zpátky do jeskyně :grin:. Kdysi jsem žádal o smazání své kategorie (myslím advokátní kanceláře) a dál jsem to vypustil z hlavy.... netušil jse, že musím zažádat o zneveřejnění - prostě každou novotu také nečtu, denně tu nejsem.... prostě mi Doci dej prá facek - ty se uklidníš a mně se třeba v té škebuli trošku rozsvítí :grin: :palce:................ tebe stejně musí jednou ranit mrtvice tady z těch příspěvků, protože když čtu někdy tvojí reakci, tak si říkám, chudák Doci, už mu zase došel Meprobamat :blee:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvekod freewall v 4.8.2009, 21:57

...........Doci, nepiš nic.... už jsem se dostal do obrazu..... :)))))
Odpovědné osoby prosím o smazání kategorie "Obalovny" - již jednou bylo žádáno :(
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvekod Docent v 4.8.2009, 22:05

Já jsem náhodou docela klidnej... Po několikahodinovém boji jsem rozchodil čínskou zářivku, tak mne už nic nemůže rozhodit :grin: .
BTW proč chceš smazat obalovny, tam se snad dá něco sbalit, furt mně to připadá smysluplnější kategorie než Informační cedule :grin: ?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvekod Docent v 19.8.2009, 13:09

OT Tohle jsem našel na jednom diskuzním fóru...:
"At mas dobry moderatory, co tu tomu daj rad a smysl. A ty mlady pindiky naucte ze musej neco zacit udelat sami, ne furt brecet a cekat ze jim to nekdo da pod rypak, toz bohuzel takova je doba. Rozhodne z tyhle generace pocitacovi borci 2x nebudou, ale hromada uzivatelu. "
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvekod Docent v 27.8.2009, 11:36

Mno, tak máme kategorii Tank ONO, ale že by její správce požádal o výmaz těchto benzínek z kategorie, kde dosud jsou, to samozřejmě ne... :zed: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvekod freewall v 31.8.2009, 15:21

Teď, když čtu komentáře Gumajze k "Auto_Mutsubishi", tak mi jen tak napadlo:

Nešla by udělat nějaká "bublina" která by, při zadávání bodu, upozornila na to, že první spodní "chlívek" se nevyplňuje? Já vím, když se zastavíš myší na něm, tak ti to napíše..... ale pořád to někomu dělá problém
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvekod freewall v 2.9.2009, 8:24

Pro zájemce, kdo nechce jen píp píp u info tabulích o rychlosti - hláška v mp3 :)
Přílohy
CZ-Info_rychlost.zip
(8.24 KiB) 1058 krát
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvekod freewall v 8.11.2009, 7:57

Chtěl bych tuná poděkovat Pavlovi Jiráskovu za kategorii "Parkoviště" - včera jsem se jel podívat do Prahy, "mé" patkoviště u Hlávkova mostu obsazené a v té záplavě různých modrých a jiných zón jsem hledal nějakou ulici s parkovacími hodinami - navigace super zafungovala - nebyl žádný problém - 200metrů od mne, kde jsem stál, hned několik. Díky :palec:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvekod Strogoff v 23.11.2009, 7:39

Mam prosbicku. Jak ma vypadata soubor ke "uploadu" novych POI? Podle stranky, jsou tam 2 formaty CSV:
2 - CSV z PoiEditu - formát: "nazevPoi","nazevPoi",Lon,Lat,,,,
3 - Vlastní CSV - formát: "nazevPoi",Lon,Lat,
ale ani jeden z nich nic nerika o adrese, meste, tel.cislem atd… Cetl jsem taky PDF "Vlozeni_nebo_oprava_bodu_zajmu_nova_verze.pdf" a taky nic o formatu.
Mam body v Excelu, a chtel bych vedet v jakem poradi mam seradit kolonky pro export do CSV:
"nazevPoi", "Adresa","Mesto","Tel.Cislo", Lon,Lat,??? Dekuji za odpoved.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Ted Garmin 3597, drive Garmin 3790, Garmin 760
Uživatelský avatar
Strogoff
 
Příspěvky: 76
Registrován: 23.5.2008, 12:40

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvekod Jirásek v 23.11.2009, 8:41

Bohužel, vzhledem ke stále probíhajícím změnám toto nahrání nefunguje korektně, respektive nahraje se to s nerozděleným popisem. V současném stavu by byla tvorba "rozhraní" pro korektní nahrání poměrně složité. Jak mi bylo vysvětleno, na serveru ta databáze vypadá o hodně jinak, než jak ji vidíme.
Takže s touto funkcí se musíme, doufám že prozatím, rozloučit.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvekod Docent v 23.11.2009, 8:54

Jestli by v tom případku nebylo lepší dát tuhle možnost z webu pryč... Já jsem se bohužel taky nechal nachytat a dost dlouho to zkoušel, než jsem zjistil, že je to na 2 věci :hmm: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvekod Henry v 23.11.2009, 10:59

Strogoff píše:Mam prosbicku. Jak ma vypadata soubor ke "uploadu" novych POI? Podle stranky, jsou tam 2 formaty CSV:
2 - CSV z PoiEditu - formát: "nazevPoi","nazevPoi",Lon,Lat,,,,
3 - Vlastní CSV - formát: "nazevPoi",Lon,Lat,
ale ani jeden z nich nic nerika o adrese, meste, tel.cislem atd… Cetl jsem taky PDF "Vlozeni_nebo_oprava_bodu_zajmu_nova_verze.pdf" a taky nic o formatu.
Mam body v Excelu, a chtel bych vedet v jakem poradi mam seradit kolonky pro export do CSV:
"nazevPoi", "Adresa","Mesto","Tel.Cislo", Lon,Lat,??? Dekuji za odpoved.


Toto platí nejen pro tebe:
Pokud máte vlastní soubor s takto rozdělenými daty, tak je pošlete mně přes SZ (soubor bude zřejmě nutné zazipovat nebo zararovat) a napište do jaké kategorie to chcete naimportovat, já to převedu do SQL příkazů a nahraji přímo do databáze. S nějakým vlastním převodním rozhraním v budoucnu určitě počítáme ve formě XML nebo CSV.
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Příspěvekod Strogoff v 25.11.2009, 21:21

Panove, dekuji za odpoved. Skoda ze to nefunguje. No neva, Henry, holt te behem par dni poslu soubor na SZ (soukroma zprava?). Znova dekuji za odpoved, a taky za celou tu informaci co se tu nachazi, pac at se koukam kam se koukam po internetu, nenasel sem to tedka tak bohatej, kvalitni a zcela zdarma zdroj POI. Klobouk dolu :palec:
----------------------------------------------------------------------------------------------
Ted Garmin 3597, drive Garmin 3790, Garmin 760
Uživatelský avatar
Strogoff
 
Příspěvky: 76
Registrován: 23.5.2008, 12:40

PředchozíDalší

Zpět na Tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron