NOVÁ MAPA (mapa.poi.cz)

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)
Uživatelský avatar
Baharis
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 16:46
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÁ MAPA (mapa.poi.cz)

Příspěvek: # 6424Příspěvek Baharis

Možná dobrá kontrolní otázka, ale určitě ve špatném vlákně!!! :-P
Ve frontě máš v současné době jen jeden příspěvek a to CZ-Internet. Buď jsi to špatně zadal, nebo to spávce z nějakého důvodu zamítl. Napiš mu SZ.
V každém případě na toto téma diskutuj někde jinde. Třeba TADY, nebo nové vlákno :mrk:
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÁ MAPA (mapa.poi.cz)

Příspěvek: # 6425Příspěvek Jirásek

Docente - je tam napsáno: Tato informace bude předána správci! Vzhledem k tomu, že je to celé na POI.CZ, dá se předpokládat že správci kategorie na POI.cz.
Ještě jednou super. Musela to být hrozná práce, můj obdiv.
Ještě dotaz: pánové 8-) , to foto myslíte vážně? Ne že by to nebylo zajímavé, ale představa doplnění fota k jednotlivým bodům.... Obrovská práce a hlavně objem dat.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: NOVÁ MAPA (mapa.poi.cz)

Příspěvek: # 6426Příspěvek Docent

A jó, já se o tom chtěl jenom ujistit, abych nekonal práci zbytečně :koul: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
faltak
Příspěvky: 332
Registrován: 1.8.2006, 11:44

Re: NOVÁ MAPA (mapa.poi.cz)

Příspěvek: # 6427Příspěvek faltak

vypada to skvele. Tak lidi upozornujte na spatne POI, ja jsem upozornil asi na 10 a budu pokracovat
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÁ MAPA (mapa.poi.cz)

Příspěvek: # 6428Příspěvek Henry

Doplnil bych tady rád pár info:
Upozornění přes "Upravit" se dostane do fronty sem na poi.cz, tak jako byste v záznamech klepli na modrý telefonek a zadali jste správné souřadnice a název.
Odkazy ve frontě (ale také u jednotlivých záznamů), které nyní směřují na seznamácké mapy budeme předělávat do nových map (nejdřív přidáme funkčnost zadání nového bodu).
Pokud nemáte největší přiblížení, tak se nezobrazují všechna poi, která do vybraného výřezu patří - důvod je jasný: byly by vidět pouze ikonky bodů místo mapy. Princip je takový, že je výřež mapy rozdělen do 70 polí, ve kterých se zobrazuje maximálně 5 poi, tedy maximálně 350 poi (kromě největšího zobrazení). Pokud ale zvolíte download u jednotlivého bodu a dáte "OBRAZOVKU", tak se stáhnou i ty body dané kategorie, které nejsou vidět, ale do vybraného výřezu patří.
Výše uvedené platí pro FireFox a IE7 - na těchto prohlížečích to bylo testováno, fungovat korektně by měla i Opera. Internet Explorer ve verzi 6 (popř. 5) je kvůli nízkému výkonu ořezán tak, že je obrazovka rozdělena do 15 polí s maximálně 8 poikami (maximálně však 100 záznamů) a to i při největším přiblížení. Doporučujeme tedy inovovat na novější prohlížeče - i načítání bude podstatně rychlejší.
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÁ MAPA (mapa.poi.cz)

Příspěvek: # 6429Příspěvek rossini

Baharis píše: Přidávám se k řadě těch co chválí. Je to paráda. 8-)
Jen jedna kontrolní otázka. Při ověřování bodů ve frontě se bude pořád používat mapy.cz? Celkem by se mě líbilo, kdyby tam byla i možnost, podívat se na amapy.cz s okolními body :mrk:


Ano, toto jsem se snažil vysvětlit již na srazu na Šumavě :grin: Konečně to vidíš v praxi. Vize je taková, že nyní dodělám možnost mazání bodu v mapě, přidávání nového, a taky kompletní autorizaci bodů (spravcovství) do mapy.

Ad Docent: VŠE chodí k nám a je to totéž, jakoby jsi upozornil na chybu textově. Od toho jsem tam dal tu funkci upravit, protože chyb tam bude spousta a je třeba nám pomoci to opravit. Takže si každý zkontrolujte okolí bydliště a "hurá do toho"...

Ad Jirásek: Foto myslíme smrtelně vážně :cool: Navíc fota přibudou i do mapy. Nejsou ale povinná, a povolena budou někdy za měsíc.
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÁ MAPA (mapa.poi.cz)

Příspěvek: # 6431Příspěvek MilanSu

To rossini(henry): Download obrazovky z mapy - já jsem to myslel trochu jinak. V současné době si stáhnu BZ příslušné kategorie (na kterou kliknu) z příslušného výřezu mapy. Moje idea byla stáhnout BZ všech kategorií v příslušném výřezu mapy. Pak budu mít 1 soubor.ov2, kde budu mít všechny kategorie (CS, nemocnice, hrady ....) v oblasti výřezu mapy. Ale možná je to blbost, já stejně používám POI.DAT, ale mohlo by se to hodit (si myslím :zamysl: )
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÁ MAPA (mapa.poi.cz)

Příspěvek: # 6438Příspěvek Henry

To by právě nešlo, kdyby sis zobrazil celou ČR a dal stáhnout obrazovku, tak by se ti v tom případě začalo stahovat 200 tis. bodů, což by se serveru asi nelíbilo :hudry: :!: :usmev:
S těma fotkama to nebude tak žhavé, už kvůli místu na hostingu. Nicméně mám takovou představu o tom telefonu na druhé záložce. Protože různé navigace "potřebují" vložit telefonní číslo různým způsobem, tak by se telefon měl zadávat zvlášť a ne v názvu bodu. Do toho by se případně vkládal až při generování příslušného souboru. Problém ale je s délkou popisku, kdyby byl delší, tak by se musel "ustřihnout".
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: NOVÁ MAPA (mapa.poi.cz)

Příspěvek: # 6440Příspěvek Docent

Henry píše: S těma fotkama to nebude tak žhavé, už kvůli místu na hostingu.

Předpokládám, že by šlo nějak omezit jejich rozměry a velikost, jako třeba v avatarech na diskusních fórech, aby tam někdo necpal foto ze své nové osmimegové zrcadlovky v plném rozlišení :zamysl: ?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÁ MAPA (mapa.poi.cz)

Příspěvek: # 6442Příspěvek Jirásek

Jeden postřeh z provozu.
Přes SZ jsem si dopisoval s kolegou ohledně smazání neplatných bodů. Jako správec jsem měl žádosti na úpravit bod beze změn souřadnic a v poznámce SMAZAT!! - znamenalo to odmítnutí autorizace, dohledání bodu přímo v kategorii a následné smazání. Upozornil jsem ho na správný postup - upravit bod/smazat a přidat do fronty.
On to ale dělal přes novou mapu, našel neplatný bod, dal upravit a tam do poznámky napsal Smazat. Zde z mapy chybí ona možnost požadavku na smazání. 8-) Šlo by to dodělat ?
Jinak se mohou množit podobné žádosti a následné pracnější dohledávání. :(
Omlouvám se, že jsem se tak rozepsal, ale chtěl jsem to vysvětli "polopatě" :usmev: . Díky.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
rossini
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 11:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÁ MAPA (mapa.poi.cz)

Příspěvek: # 6443Příspěvek rossini

Ano, smazat a přidat bod je "na pořadu dne"... Opravdu to tam ZATÍM NENÍ.
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
MilanSu
Příspěvky: 782
Registrován: 9.10.2005, 15:40
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÁ MAPA (mapa.poi.cz)

Příspěvek: # 6454Příspěvek MilanSu

To Henry : stazeni POI z obrazovky, to by preci slo omezit tak, ze volba by byla pristupna pouze ve chvili, kdyz by pocet bodu obsazenych na obrazovce byl xx.
Ja to posuzuji z toho duvodu, kdyz nekdo pojede do CR na dovolenou, stahne si POI v okruhu treba 5O km od mista kde budu, a snaze se mu vyhledava, ale mozna je to jenom moje zcestna myslenka, byl to spis takovy napad. Protoze nevidim vyznam si stahovat oddelene xx kategorii v okruhu obrazovky, to je radsi stahnu cele klasicky pres online.poi.
Ono by to slo take resit tak, ze by se zobrazil seznam kategorii s poctem zaznamu, s moznosti zatrzitka kategorii, ktere chci stahnout, je fakt, ze na dovolene mne nezajimaji treba soudy ...
Pokud by to slo, tak by to asi mohlo byt slusne pouzitelne, stahnu si dle obrazovky co me zajima (hrady, zamky a eroticka centra :grin: :nositka: )

EDIT : jeste mne ted pri autorizaci, kdy se pomerne casto stava, ze je zaslano upozorneni na novy zaznam a prakticky identicky je v databazi a diky nove mape vse delam z mapy, mit moznost zkopirovat do schranky pouze obsah prvniho listu info o POI, ktere zasilam ve zprave o odmitnuti. V soucasne dobe, pokud si oznacim udaje na !.listu, zkopiruje se mi vse dokola a musim to umazávat. 8-) 8-) Henry&Rossini neberte to jako vymýšlení, jde mi hlavně o user friendly :grin:
MDA Compact III (Artemis), 6 GB microSDHC, pouzdro Krussel, TT 6.2
N73, 2GB miniSD, TT, Garmin Nuvi 670, MIO C720
SKYPE - rippel.milan
Henry
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 17:43
Bydliště: Bolatice
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÁ MAPA (mapa.poi.cz)

Příspěvek: # 6459Příspěvek Henry

Tu první část popřemýšlíme...

K té druhé: no když to chceš znovu slyšet, tak to máš: POUŽÍVEJ FIREFOX :ff: - tam se ti zkopíruje jen to, co si označíš :jupi:
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 7:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÁ MAPA (mapa.poi.cz)

Příspěvek: # 6485Příspěvek libor_m

Henry píše: Nicméně mám takovou představu o tom telefonu na druhé záložce. Protože různé navigace "potřebují" vložit telefonní číslo různým způsobem, tak by se telefon měl zadávat zvlášť a ne v názvu bodu. Do toho by se případně vkládal až při generování příslušného souboru. Problém ale je s délkou popisku, kdyby byl delší, tak by se musel "ustřihnout".

Tak to pojďme udělat tak, že si rozdělíme kategorie, kde chceme mít tel.č. (např. restaurace) a kde ho mít nechceme (např. parkoviště). No a u těch, kde to mít nechceme bude max. délka popisu např. pro TT 63 znaků a pro ty ostatní 63-13= 50 znaků.

BTW když už jsme u té délky popisu, bylo by hezké, kdyby při zadávání/editaci záznamů se mi někde zobrazovalo, kolik znaků ještě můžu vložit (tak, jako když posíláš SMS přes web operátora).
PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
Uživatelský avatar
mila-p
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 21:05
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÁ MAPA (mapa.poi.cz)

Příspěvek: # 6487Příspěvek mila-p

K tomuto bych se také přimlouval - nejaké odečítadlo znaků, protože když zadávám nový POI, tak musím buď znaky přepočítávat, anebo doufat, že jich není více než 63 :usmev: Při přidávání více záznamů se mi to u každého zvlášť opravdu moc přepočítávat nechce :koul: Anebo při překročení počtu 63, aby klávesnice přestala psát - pak se dá zkrátit třeba adresa, atd. Pokud by to šlo udělat, bylo by to moc fajn.
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Odpovědět