Garmin NUVI 200 - zadávání adresy cíle

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderátor: freewall

Kema
Příspěvky: 32
Registrován: 29.2.2008, 19:45

Garmin NUVI 200 - zadávání adresy cíle

Příspěvek: # 28373Příspěvek Kema

Ahoj.

Mám Garmin Nuvi 200 + paměťovou kartu 2GB.
V navigaci je mapa Atlas Czech 7 NT a na kartě je CN Europe NT 2010.10.
Je tam celá střední Evropa bez severských zemí a bez států na východ od SR.
Na kartě mapa zabírá necelých 1,5GB.
Problém je v tom, že pokud je zapnutá mapa Evropy, tak zlobí zadávání adresy cíle.
Například:
Chci nastavit adresu - takže volím "Kam vést? - Adresa"
Vypíše se "Zadejte stát/provincii" - klikám na to a otevře se klávesnice.
Zde napíšu například Česká Republika a klikám na OK - dostávám hlášku "Žádné nálezy"
Nebo nenapíšu nic a klikám na OK - to by se měl otevřít seznam států, ale opět hláška "Žádné nálezy.

Pokud provedu RESET - ale ten s tím prstem v dolním pravém rohu a vymažu všechna data, tak zadávání adresy chvíly funguje správně. Po kliknutí na "Kam vést? - Adresa" se tentokrát vypíše "Zadej zemi" a ne "Zadejte stát/provincii".
Nenapíšu nic a klikám na OK a mám tu klasický seznam států.
I když například naťukám jen ČE tak se automaticky hned otevře nabídka "CERNA HORA a Ceska Republika

Po několika zadání adresy cíle ale zase nastane ta popisovaná situace výše.
Vypadá to jako kdyby se zaplnila paměť nebo co.
Dá se to nějak ošetřit?
Děkuji za každou dobrou radu.
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Garmin NUVI 200 - zadávání adresy cíle

Příspěvek: # 28375Příspěvek freewall

Napadají mne 2 věci:

1) \nemáš zafajfklé obě mapy? Musí být zapnutá vždy jen jedna
2) Vypadá to, že po tom resetu nemáš nastavení výchozí místo kde se nacházíš (čili ČR) (někde v tom nastavení - jazyk, země atd.). Já totiž když dám "Hledat adresu", tak vidím 2 políčka - horní Česká republika a druhé "Zadej zemi" (nebo tak nějak) - žádné provincie ap. - podle těch provincií to vypadá, že máš nastavené Spojené státy (které se sami nastaví jako výchozí nastavení po resetu)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Kema
Příspěvky: 32
Registrován: 29.2.2008, 19:45

Re: Garmin NUVI 200 - zadávání adresy cíle

Příspěvek: # 28380Příspěvek Kema

Nevím proč, ale mě ta mapa Atlas Czech 7 NT - ta co je v paměti Garmina - prostě vypnout nejde.
Takže buďto mám mapu Atlas Czech 7 NT + Evropa 2010 nebo jen mapu Atlas Czech 7 NT.
Ale kombinace mapa Atlas Czech 7 NT + Evropa 2008 byla v pohodě. A také nešla ta mapa Atlas Czech 7 NT vypnout.
Asi tam je něco špatně.
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Garmin NUVI 200 - zadávání adresy cíle

Příspěvek: # 28384Příspěvek freewall

Dvě mapy nemohou být v pohodě - to se musí mlátit - nevím jako na nuvi, ale předpokládám, že to bude stejné jako u mé, takže u mě nastavení to funguje takto:
1) Po zapnutí nastavení (ikona montážní klíč)
2) Mapy
3) map info
4) a mám před sebou "mapové informace" a zafajfknu si mapu, která má být funkční..... a je to.... - PAT a MAT :grin:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Kema
Příspěvky: 32
Registrován: 29.2.2008, 19:45

Re: Garmin NUVI 200 - zadávání adresy cíle

Příspěvek: # 28389Příspěvek Kema

To souhlasí. I u Nuvi 200 to tak asi běžně funguje.
Ale u té mojí NE.
Mapa Atlas Czech 7 NT prostě "odfajfkovat" NEJDE.
Ale kde je chyba to netuším.
I když ......

Jednou jsem se pokoušel experimentovat a totálně jsem umrtvil celou GPS.
Pomocí tohoto postupu jsem ji zase oživil:

http://poi.cz/phpbb/viewtopic.php?t=1399#p12345

Možná je zakopaný pes zde.
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Garmin NUVI 200 - zadávání adresy cíle

Příspěvek: # 28391Příspěvek freewall

Tak takhle na dálku to určitě nerozštípneme, v každém případě je špatně, aby jsi měl aktivní 2 mapy na jednou - prostě ti to bude blbnout, tuhnout ap. To, že u Atlasu nejde zrušit zobrazování neumím vysvětlit, jedině snad "natvrdo" mapu smazat třeba v Commanderu a pak je znovu přetáhnout přes MapSource, ale nesmí se smazat systém atp., takže v tomhle musí člověk "vofafrně", už se to tady někde řešilo....
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Kema
Příspěvky: 32
Registrován: 29.2.2008, 19:45

Re: Garmin NUVI 200 - zadávání adresy cíle

Příspěvek: # 28401Příspěvek Kema

Tak jsem pokusně jen přejmenoval mapový soubor toho Atlasu Czech 7 NT tak, aby ho Garmin nenašel a používal pouze mapu Evropy a to se povedlo. V informacích o mapách vidím tedy pouze Evropu 2010 a to zadávání Adresy je v pořádku. Vidím vždy posledně zadaný stát a druhé políčko "Zadejte zemi".

A teď bych poprosil někoho o pomoc jak zprovoznit mapu ČR i u toho Garrmina - tak aby šla i vypínat.
Nejraději bych tam dal nějakou podrobnou turistickou mapu. Existuje vůbec taková?
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Garmin NUVI 200 - zadávání adresy cíle

Příspěvek: # 28403Příspěvek Jirásek

TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Garmin NUVI 200 - zadávání adresy cíle

Příspěvek: # 28404Příspěvek freewall

Existuje TOPO Czech 2 (viz http://navigovat.mobilmania.cz/Bleskovk ... ARI=113897), jinak jak to udělat s mapami, aby to bylo O.K. jsem psal, ještě chvilku počkej, jestli se někdo přidá s jiným názorem - zkus oslovit třeba "Kodýla" ten myslím je dooooost fundovaný v Garminech a v těhle kouzlech s instalacemi
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Kema
Příspěvky: 32
Registrován: 29.2.2008, 19:45

Re: Garmin NUVI 200 - zadávání adresy cíle

Příspěvek: # 28407Příspěvek Kema

Tak jsem si nahrál na další SD kartu mapu Topo Czech 2 a ta funguje a vypadá moc dobře.
Nyní bych ji chtěl naládovat do Garmina. Ale tak abych si gépéesku nezablokoval.

Jak vlastně dostanu tu topo mapu z karty do MapSource na PC?
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Garmin NUVI 200 - zadávání adresy cíle

Příspěvek: # 28408Příspěvek Jirásek

V MapSource - Pomůcky a odemknout mapu.
V případě problémů - TOTO
I když nechápu, co to má společného se zadáváním adresy. Toto je jiný problém.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
freewall
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 18:39
Bydliště: od Kladna

Re: Garmin NUVI 200 - zadávání adresy cíle

Příspěvek: # 28409Příspěvek freewall

Kema píše:Tak jsem si nahrál na další SD kartu mapu Topo Czech 2 a ta funguje a vypadá moc dobře.
Nyní bych ji chtěl naládovat do Garmina. Ale tak abych si gépéesku nezablokoval.

Jak vlastně dostanu tu topo mapu z karty do MapSource na PC?
Nevím kde jsi k té TOPO přišel, protože, co mé znalosti sahají, tak u Garminů existují 2 verze map:
1) Určené přímo na kartu a vázané k té které kartě
2) Verze určená pro MapSource

Tak jestli máš verzi na kartě, tak těžko budeš kouzlit do PC cestou MapSource, protože to musí být instalační verze s odemykacími klíči (jak píše Jirásek), ne odněkud "okopnutá". Pokud chceš legalizovat nějakou cracknutou mapu, tak jsi tady ale špatně, jako před chvílí jeden tvůj kolega.
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Kema
Příspěvky: 32
Registrován: 29.2.2008, 19:45

Re: Garmin NUVI 200 - zadávání adresy cíle

Příspěvek: # 28410Příspěvek Kema

OK.

Každopádně můj problém se zadáváním adresy cíle je vyřešen, proto bych chtěl poděkovat za všechny rady.
Jo a pokud jde o tu mapu Topo Czech 2 a Atlas Czech 7 tak ty mám na legálním CD a mám i on-line legálně vygenerovaný kód, ale nikdy se mi nepodařílu tu Topo v MapSource odemknout. Takže někdy i ta legální cesta je trnitá ! Ta druhá mapa odemknout šla normálně.
shark
Příspěvky: 1
Registrován: 7.10.2007, 19:56

Re: Garmin NUVI 200 - zadávání adresy cíle

Příspěvek: # 29179Příspěvek shark

já mám u vyhledávání jiný problem.Mám taky aktualizovanou mapu na 2010 a při zadání trasy do chorvatska mě to neustále směruje dost nestandartním směrem i když je zadání vyhnutí nastaveno správně.Např-. Olomouc -Omiš-Nemira Put - směruje mě to napřed někam na Prahu a až potom dolů.Vubec ne na Wien,Gratz,Maribor.Pokud zadám trasu kratší tak to bere zase zmateně :silis: .,Nevím co stim.Nemáte někdo nápad?? :(
Uživatelský avatar
Kodýl
Příspěvky: 126
Registrován: 12.1.2008, 15:13

Re: Garmin NUVI 200 - zadávání adresy cíle

Příspěvek: # 29181Příspěvek Kodýl

To je nevýhoda nüvi 200, že podporuje jen jeden průjezdní bod.
Odpovědět