Vlastní body zájmů pro Sygic

Vše o gps navigacích, novinky, linky, dotazy, upozornění...

Moderátor: eidz

Re: Vlastní body zájmů pro Sygic

Příspěvekod Gumídek v 24.2.2015, 14:51

Mluvíme koukám každý o něčem jiném.
Body vytvářejí správci jednotlivých kategorií. Není možné ze strany adminů kontrolovat každý zadaný bod. To musí dělat správce. Veškeré práce zde na webu děláme zdarma, a nedostávámě za to žádné odměny. Tím chci říci, že zde není žádný placený admin, správce, atd.....
Henry je admin technické stránky webu. Zahraniční body jsou k dispozici na jiných webech : např. POI Plaza.
Takže zadávání zahraničních bodů je trochu diskutabilní. už jen z důvodů zpětné kontroly a relevance. To, že někdo zadá bod zájmu je sice hezké, ale kdo se postará o to, aby bod byl v případě nerelevance smazán, či upravil ? Jenže někteří správci si toto nenechají vysvětlit.
Pokud něco není jak má být, tak to napiš Henrymu. Ty vzdálené body zájmu na západní polokouli se musí vyřešit. Ale když mu to nenapíšeš, tak se to nedozví. Každý z nás má svou práci, a nemá někdy čas pročíst všechna fóra....
Díky za pozornost...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Vlastní body zájmů pro Sygic

Příspěvekod Henry v 27.2.2015, 12:34

Není problém zadávat mínusové znaménko nebo označení W jako západní polokoule např.:

48°15'3.511"N 2°27'5.106"W anebo
48°15'3.511"N -2°27'5.106"E

a celá řada dalších formátů, které to schroustne je na tom podobně. Samozřejmě nebylo to takhle funkční hned a nebudu to nějak dohledávat, ale při posledním přesunu webu na serverhosting (v srpnu 2007) to již bylo funkční, takže pokud ta kategorie nevznikla hned v prvním roce fungování, tak bych spíš hledal chybu ve zdroji těchto dat. Opravit se to dá jen ručně bod po bodu...
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Vlastní body zájmů pro Sygic

Příspěvekod Gumídek v 27.2.2015, 22:22

OK, tak ať si to opraví správce dané kategorie....protože tohle je jedna z těch kategorií, kde správce upřednostnil kvantitu před kvalitou....vsadím se, že už cca tak půlka těch bodů nebude relevantní......ale do této kategorie se jen přidává.....to je ten problém....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Vlastní body zájmů pro Sygic

Příspěvekod Extreme4u v 18.3.2015, 9:46

Pro nrrr:
Díky za opravu programu.
1. Je zvláštní, že mě se to ve staré verzi programu vždy zastavilo u bodu 593 u EU LPG Čerpací stanice (u tebe 2453).
2. Jsem si na 1000% jistý, že jsem normálně v Sygicu měl naimportované EU LPG Čerpací stanice nebo CZ LPG Čerpací stanice nebo obojí dohromady. Obojí dohromady se vyznačovalo tím, že kousek vedle žluté značky CZ LPG Čerpací stanice byla růžovozelená značka EU LPG Čerpací stanice. První výhoda toho byla, že někdy byla čerpací stanice LPG zadána pouze CZ LPG Čerpací stanice a někdy pouze v EU LPG Čerpací stanice (tady si vzpomínám např. na Brno). A druhá výhoda byla, že se mi EU LPG Čerpací stanice normálně zobrazovali např. tady v Německu za hranicemi.
Můj odhad (a nemusí být správný) je, že zde vznikl asi problém se zadáváním souřadnic jak se domníváš ty. Já mám v telefonu v Sygicu staženou komplet celou Evropu (tj. cca 5GB map) a když byly ty souřadnice v Evropě zadávány správně, tak to EU LPG Čerpací stanice Sygic normálně v pohodě zobrazil. A asi od doby, kdy tam někdo zadal u nějakého jednoho bodu souřadnice špatně, tak to Sygic nenaimportuje (pro jistotu/schválně) vůbec :-(
Samsung Galaxy S3
Uživatelský avatar
Extreme4u
 
Příspěvky: 15
Registrován: 10.5.2006, 8:19

Re: Vlastní body zájmů pro Sygic

Příspěvekod Gumídek v 18.3.2015, 12:07

Ne někdo. Správce to má na starosti....A jelikož správci nekonají, tak admini opravdu nemohou kontrolovat každý bod. Ale pokud tyto kategorie používáte, tak není problém zadat opravu, nebo pokud by jste někdo měl zájem, můžete se stát asistentem správce dané kategorie. Stačí napsat....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Vlastní body zájmů pro Sygic

Příspěvekod Extreme4u v 19.3.2015, 12:59

Gumajz:
Rozumím a určitě máš pravdu.
Jen si myslím, že dřív než začít "bombardovat" správce, který to má nastarost (webking), je potřeba zjistit, jestli je moje domněnka správná, a to:
1. Někdo zadal u nového bodu v EU LPG Čerpací stanice bohužel špatně souřadnice. Ten bod může být v EU LPG Čerpací stanice třeba jen jeden nebo jich může být víc a pokud Sygic narazí na první špatně zadný bod (např. ty souřadnice), tak prostě nenaimportuje a nezobrazí komplet celou EU LPG Čerpací stanice. A kdyby se ten bod nebo ty body opravily, tak to bude OK.
2. Někdo si např. neuvědomil, že se jedná o EU LPG Čerpací stanice a zadal tam např. čerpací stanici/bod z Ruska, Ameriky, apod. A protože např. já mám stažené mapy pouze celé Evropy, tak když Sygic narazí, že v EU LPG Čerpací stanice je bod z jiného státu/mapy mimo EU (např. ta Amerika nebo Rusko), tak prostě nenaimportuje a nezobrazí komplet celou EU LPG Čerpací stanice. A kdyby se ten bod nebo ty body smazaly, tak to bude OK.

Pokud je tato moje domněnka správná a má to tak (podle logiky) fungovat, pak je na místě začít tlačit na správce. Jen už vidím, jak se mu bude chtít ověřovat přes 6000 položek. Ale když rozkliknu EU LPG Čerpací stanice, tak tam u nových bodů vidím "ověřeno", takže možná bych byl rád, kdyby se tady ozvali ti, kteří EU LPG Čerpací stanice normálně do Sygicu naimportují a normálně jim je Sygic zobrazí a fungují.
Samsung Galaxy S3
Uživatelský avatar
Extreme4u
 
Příspěvky: 15
Registrován: 10.5.2006, 8:19

Re: Vlastní body zájmů pro Sygic

Příspěvekod pavelgre v 19.3.2015, 14:15

Našel jsem čtyři čerpačky které byly zadány někde v Tichém oceánu u Japonska(tři patří do Anglie a jedna do Francie). Ty čtyři čerpačky jsem opravil. Tak to teď zkus naimportovat, jestli už to půjde.
Uživatelský avatar
pavelgre
 
Příspěvky: 151
Registrován: 12.11.2009, 10:22
Bydliště: Posázaví

Re: Vlastní body zájmů pro Sygic

Příspěvekod Extreme4u v 25.3.2015, 21:19

Tak bohužel žádná změna :-(
Nefunguje. :zamysl:
Samsung Galaxy S3
Uživatelský avatar
Extreme4u
 
Příspěvky: 15
Registrován: 10.5.2006, 8:19

Re: Vlastní body zájmů pro Sygic

Příspěvekod pavelgre v 25.3.2015, 21:32

Tak pak nevím. Trochu jsem doufal že to bude jenom tím, že tam jsou body mimo Evropu.
Uživatelský avatar
pavelgre
 
Příspěvky: 151
Registrován: 12.11.2009, 10:22
Bydliště: Posázaví

Re: Vlastní body zájmů pro Sygic

Příspěvekod Gumídek v 25.3.2015, 23:54

Nebude jich tam víc ??
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Vlastní body zájmů pro Sygic

Příspěvekod pavelgre v 26.3.2015, 10:04

Na první pohled se nezdá (že by tam byl ještě nějaký ten bod zadaný mimo Evropu). Když se podíváš na mapu kategorie, tak tam už žádný není vidět. Já teda žádný nevidím. Teď jde ještě o to, jestli se na ty mapě vůbec zobrazuje. Protože mnoho bodů se zobrazí až při detailním přiblížení, takže si už nedovedu představit jak bych tu mapu dál prohlížel abych nějaké místo nevynechal. Tímhle způsobem nemá cenu pokračovat. Jediná cesta je, brát to bod po bodu a asi nemusím vysvětlovat že to bude běh na dlouhou trať.

Pak mě napadá ještě tato možnost. Nebylo by v tuto chvíli lepší z kategorie eu-lpg odstranit české a slovenské záznamy a kategorii "eu" si slučovat s cz-lpg, sk-lpg + ty soukromé? V kategorii "eu" by tím zůstalo méně bodů ke kontrole a teď nevím, jestli by poté nebylo lepší i ty zbývající body postupně přendávat do nových kategorii a dělit je podle státu (A-lpg, D-lpg...). Sice nevím kdo by se toho ujal :grin: (dobrovolníci se určitě hrnout nebudou), ale možnost by to byla. Jinak tu kategorii jen-tak dohromady nedáme a tohle si myslím že by bylo nejrychlejší řešení. Teď ještě co nato správce webking? Ten tu byl naposledy v roce 2012. Ach jo...
Já sice rád občas nějaký ten bod opravím, ale nemůžu u toho sedět celé hodiny nebo dokonce dny. Prostě na to nemám čas...
Uživatelský avatar
pavelgre
 
Příspěvky: 151
Registrován: 12.11.2009, 10:22
Bydliště: Posázaví

Re: Vlastní body zájmů pro Sygic

Příspěvekod Gumídek v 26.3.2015, 18:31

Já se předem omlouvám. Já už toho dělám tolik, že si do toho netroufnu...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Vlastní body zájmů pro Sygic

Příspěvekod Extreme4u v 26.3.2015, 21:55

Gumajz + pavelgre
Já vám rozumím, že na to nemáte čas a dobrovolníci se hrnout nebudou.
Taky mám taky "ten dojem", že v EU LPG Čerpací stanice ještě bude nějaký bod/nějaké body mimo Evropu.
Taky jsem se díval na mapu EU LPG Čerpací stanice a v rychlosti jsem nic neviděl a nenašel.

Ale možná bych měl ještě 2 nápady/návrhy:
1. Asi není nutné procházet od začátku 6228 záznamů v EU LPG Čerpací stanice. Když se rozklikne tahle kategorie a záznamy v ní, tak na str. 5 je březen 2013 (což je cca 2 roky zpět) a na str. 9 začíná rok 2013 a např. začíná záznamem Agip, Urstein Nord, Salzburg-Puch bei Hallein. Možná by stačilo začít odsud, protože cca 2 roky zpátky by mohly stačit.
2. nrrr tady vytvořil podle mě moc dobrý program. Je však zvláštní, že zde na poi.cz obsahuje kategorie EU LPG Čerpací stanice 6228 záznamů. Ale když tuto kategorii stáhnu ve formátu .txt tak má přesně 6200 záznamů a (když ji proženu přes Sygic Rupi convertor) tak .rupi má taky 6200 záznamů. Nemůže být nějaký problém v těch rozdílových 28 záznamech?????
Samsung Galaxy S3
Uživatelský avatar
Extreme4u
 
Příspěvky: 15
Registrován: 10.5.2006, 8:19

Re: Vlastní body zájmů pro Sygic

Příspěvekod Gumídek v 26.3.2015, 23:16

S tím prosím kontaktovat Henryho.....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Vlastní body zájmů pro Sygic

Příspěvekod Extreme4u v 1.4.2015, 11:00

Tak jsem v EU LPG Čerpací stanice prošel 9 stran zpět, tj. od začátku roku 2013 (tj. přes 2 roky zpátky).
Kontroloval jsem všechny záznamy kromě CZ (doufám že nikdo nezadal souřadnice LPG v ČR např. do Afriky).
Bohužel je podle mé kontroly vše v pořádku a nic špatně jsem neobjevil (ani v MNE, SLO, RO, HU, F, E, NL, GB, IRL, A, DE, SK, atd.)
Nějak už nevím co s tím.
Henry byl kontaktován přes SZ, ale nevím jestli to k něčemu bude, když není správcem této kategorie.
Samsung Galaxy S3
Uživatelský avatar
Extreme4u
 
Příspěvky: 15
Registrován: 10.5.2006, 8:19

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní navigace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků