jak to tmc-rds funguje

Obecně vše o službě TMC v ČR.

jak to tmc-rds funguje

Příspěvekod Lukash007 v 17.7.2009, 0:35

Zdravíčko vysvětlí mi někdo jak to vůůbec funguje mám navigaci TOMTOM XL TRAFFIC EUROPE 31 a vůbec nevím jak ta tmc rds funguje jako připojím anténu a jedu nebo musím něco nějak v navigaci nastavit vůůbec sem to nepochopil prosím napíše mi někde návod jak pro blbečka????díííky moc
TOMTOM XL EUROPE 31 TRAFFIC
Lukash007
 
Příspěvky: 5
Registrován: 11.9.2008, 21:03
Bydliště: Brno

Re: jak to tmc-rds funguje

Příspěvekod P800 v 17.7.2009, 1:48

Připojíš anténu a jedeš, žádný návod není potřeba. Ostatní potřebné informace zde na fóru..
Uživatelský avatar
P800
 
Příspěvky: 240
Registrován: 24.7.2007, 14:41
Bydliště: Brno

Re: jak to tmc-rds funguje

Příspěvekod Gumídek v 17.7.2009, 8:29

A jak funguje systém RDS-TMC najdeš také tady : http://www.rds-tmc.cz/
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: jak to tmc-rds funguje

Příspěvekod Jirásek v 17.7.2009, 9:36

Ještě doplním, v topicu Vysílání TMC v ČR je také hodně obecných informací, i v dalších vláknech. Chce to věnovat tomu trochu času a číst. Případně využít i návod k navi a projít si menu.
viewtopic.php?f=18&t=261
viewforum.php?f=18
viewtopic.php?f=21&t=538&start=15
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: jak to tmc-rds funguje

Příspěvekod Lukash007 v 17.7.2009, 12:24

já sem asi fake de**l :cry: ale všude píšou cosi o nějakým ladění ale jak můžu něco ladit když v navigaci nemám rádio.jestli sem to správně pochopil připojím anténu do navigace antenu připojím do zásuvky v autě zapnu navigaci a prostě jedu a onic se nestarám??? prosím mějte semnou trpělivost a napište mi to moc prosím :( :cry:
TOMTOM XL EUROPE 31 TRAFFIC
Lukash007
 
Příspěvky: 5
Registrován: 11.9.2008, 21:03
Bydliště: Brno

Re: jak to tmc-rds funguje

Příspěvekod Jirásek v 17.7.2009, 12:35

To co se připojuje k navigaci TomTom (přes USB nebo přes atyp konektor jack/cinch, podle provedení, slengově se tomu na tomto fóru říká USB verze nebo vajíčko) NENÍ anténa, ale přijímač (radio) RDS/TMC. Věř tomu, i když to nemá žádné knoflíky, je to schopno přijímat radiové vlny a ven z toho lezou po propojovacím kabelu do navigace data TMC kanálu. USB verze musí být ještě připojena přes nabíječku na napájení.
Anténa je pouze ten tenký "drátek" vedoucí z přijímače "nikam" :usmev: Ten musí být pomocí přísavek nalepen na skle auta.
Případné ruční ladění přijímače probíhá SW pomocí MENU v navigaci. Standardní (defoultní) nastavení je automatické ladění.
Přijímač sám přelaďuje FM pásmo dokud nenajde frekvenci s vysíláním RDS/TMC.
Doporučuji též přečíst návod k navigaci - http://www.tomtom.com/support/support.p ... =10&Lid=10
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: jak to tmc-rds funguje

Příspěvekod Gumídek v 17.7.2009, 17:48

Tak jinak-RDS( radio data system)-vysílání dat přes radiové vlny. Každá vlna se skládá z několika věcí. 1. Nosná vlna a s ní vlna modulační je vlastní rádio(hudba, mluvené slovo atd).2. Dále běží data(nuly a jedničky)- to je to, proč ti na rádiu je vidět např. jméno stanice. To je vlastní RDS. A další data- dopravní atd, a tam běží další nuly a jedničky a ty čte TMC. A to přijímá ten "drátek"-to je anténa pro TMC(traffic message chanell) je kanál vysílání dopravních informací. A to přečte tvá navigace a promítne do programu. Změní trasu, vypíše zpoždění atd...Chápeš to už ???? Omlouvám se, je to značně zjednodušeno a ještě vysvětlováno jak pro malé děti, takže mne prosím nechytejte za slova, je to vysvětleno, aby to ten uživatel pochopil......
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: jak to tmc-rds funguje

Příspěvekod Gumídek v 17.7.2009, 17:50

A ladění probíhá tak, že jakmile zasuneš konektor antény RDS-TMC, tak se v navigaci otevře ještě možnost volby ladění frkvence. Buď zatrhneš automaticky, anebo např. 92,6- to je radio Regina Praha, která tyto info vysílá. Z toho doufám chápeš, že to nevysílá každé rádio....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26


Zpět na Obecně o TMC v ČR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron