Vše týkající se užívání POI, problémy, dotazy, návrhy..
Odeslat odpověď

POI nebezpečná místa

12.6.2007, 21:46

Nemohl jsem dostat ikonu k POI nebezpečná místa ale po doplnění spodního podtržítka mezi slova " nebezpečná_místa" v souboru .OV2 se ikona objevila,tak třeba to někomu pomůže. :cool:

Re: POI nebezpečná místa

13.6.2007, 12:53

Kdybys pořádně četl návody,věděl bys,že název ikony a poi se musí shodovat.Liší se pouze v typu souboru.Ikona je bmp,a poi je ov.2 :janic:

Re: POI nebezpečná místa

13.6.2007, 16:04

hmmm a nebo taky ten kdo to zadává, tak by to mohl po sobě překontrolovat jestli názvy u bmp a ov2 souhlasí že? :pc: A bylo by po problému :mrk:

Re: POI nebezpečná místa

14.6.2007, 14:46

V tom případě si ale musíš stěžovat přímo správci toho chybného poi,a on to opraví....Asi si toho nevšiml,znáš to,moc práce,spěch atd atd.....Ale nemělo by to být... :-P

Re: POI nebezpečná místa

14.6.2007, 17:00

diky za upozorneni, opravil jsem nazev kategorie na Nebezpecna_mista. prosim vyzkousejte to ted a dejte vedet.
nicmene myslim ze je to asi obecny problem, protoze ja jako spravce kategorie nemuzu menit nazev ikonky, nebo aspon nevim kde, je to podle mne nastaveno automaticky systemem. takze toto je spis otazka na spravce systemu.

Re: POI nebezpečná místa

14.6.2007, 23:07

Názvy BMP souborů se vytvářejí podle názvu kategorie.

Re: Průjezdní profily

7.10.2007, 0:34

Ach jo, freewall mne zas těmi Nebezpečnými místy vyprovokoval k OT... :nastvany: .
Docela by mne zajímalo, na jakém základě se tam ta místa zařazují...
Před dost dlouhou dobou jsem tam přidával místo na R7 za výjezdem od Kladna ve směru do Prahy, po větším dešti se v levém pruhu drží voda a hodně lidí už si tam naběhlo na aquaplaning a rozmlátilo auto o svodidla... Správce neuznal za vhodné to do POI přidat, OK, já to tam znám, takže po dešti v levém nejezdím a ostatní ať holt si nabijí držku :evil: ...
A pak takhle jedu z Berouna do Kladna a najednou mne TomTom upozorňuje na nebezpečné místo - "Nepřehledná zatáčka Malé Kyšice", ale daleko nepřehlednějších zatáček už jsem od Berouna projel nejméně 5, ráčejí se podívat na mapu :zamysl: ...

Re: Průjezdní profily

7.10.2007, 7:53

To Doc.:
:D podeziral jsem tě, že ty Malé Kyšice jsi tam dal ty. Ona je sice nepřehledná, ale že by to bylo kriticke místo :zamysl: , navíc tam můžeš jet, tak maximálně třicet.

No třeba správce kategorie to omylem smazal, zapoměl....., tak se mu znovu připoměň. Já osobně bych tenhle bod přivítal. Kdo nepoznal aquaplaning, tak neví, co to je. A vůbec nemusíš jet 200 km/h

Re: Průjezdní profily

7.10.2007, 8:18

OT (toto bych si měl již odpustit): Pánové. ty zatáčky v u Malých Kyšic jsou moje práce :blee: . Mám v těch končinách chatičku. No, a právě v těchto zatáčkách ve směru od Nouzova (to znamená dolů do klesání) jsou občas bouračky. Každý jede relativně po rovince a následuje sešup do užších zatáček. A pokud jede v protisměru magor do kopce a vytáčí motor tak ho to trochu vynese a plechového hudlana je postaráno. No a k té lesní rovince u Nouzova (to není moje práce), tam mimo jiné často pobíhá vysoká po silnici.
Tím ale nechci bránit tento BZ, pokud nesouhlasíte, dejte echo správci.

Re: Průjezdní profily

7.10.2007, 10:27

Někdy se může stát, že na první pohled přehledná místa jsou dějištěm opakovaných těžkých DN. Sám jsem do Nebezpečných míst zadával takovéto místo - velkou a relativně přehlednou křižovatku meiz Miličínem a Sudoměřicemi (u ŽS Mezno). Tam už bylo bouraček...

Re: POI nebezpečná místa

7.10.2007, 12:35

Je lepší být 2x upozorněn, z toho jednou subjektivně zbytečně, než ani jednou a rozbít si hubu.
Toť můj názor.

Re: POI nebezpečná místa

21.10.2007, 15:42

Problém je, že správce místa kontroluje podle mapy z pohledu se zhora ( např. mapy.cz ). Tam to vždy vypadá jinak než z pohledu z auta. Je to ale jeho kategorie, takže ji upravuje podle svého pohledu, názoru a zkušeností. My ostatní si můžem takové místo do kategorie přidat ručně přímo v navigaci pokud nám něco neprošlo nebo chybí. To že to ostatním nijak nepomůže je věc druhá.

Re: POI nebezpečná místa

10.12.2007, 19:05

Tak jsem se včera všiml, že v "Nebezpecna mista" se objevil u kazdeho bodu jakýsi link na mp3 zvuk. Proč ? Nebude to dělat problém v navigacích, které neumí mp3 ? Já si tuhle kategorii sice upravuji (proto jsem se toho všiml), tak ten link jsem odstranil, ale v nastavení POI.cz mám mp3 nenastavené, tak nevím, jak se to tam dostalo

Re: POI nebezpečná místa

11.12.2007, 1:02

Díky za upozornění, už jsem to opravil...

Re: POI nebezpečná místa

2.12.2008, 19:46

Asi by bylo dobré tohle http://www.pruvodcesilnicemi.cz/pomniky.php přepsat do poi NEBEZPEČNÁ MÍSTA - bohužel tehle odkaz nemá GPS souřadnice, tak by se to muselo hledat třeba na mapy.cz, ale asi by to za to stálo
Odeslat odpověď