Chyba "Too many connections"

Vše týkající se užívání POI, problémy, dotazy, návrhy..

Chyba "Too many connections"

Příspěvekod Henry v 7.1.2013, 1:13

Zdravím,

v poslední době se opět zvýšilo zatížení serveru, takže jsem možná viděli chybu o překročení povoleného počtu připojení do ("Too many connections"). Nyní jsem provedl úpravy v nastavení serveru pro zvětšení výkonu, po restartu samozřejmě vše běží jako po másle, ale potřeboval bych od vás zpětnou vazbu. Pokud se s jakoukoli chybou znovu setkáte, tak až fórum opět pojede, tak mně napište, co vám to vyhodilo (nebo nejlépe zkopírujte).

Díky za spolupráci...
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Chyba "Too many connections"

Příspěvekod pavelgre v 7.1.2013, 11:19

Tak zrovna jeden problém mám.
Včera v kategorii zříceniny jsem odstranil asi 5-7 záznamů a byly i s obrázkem(šlo o tvrze které mají už svoji kategorii) a začal jsem přidávat nové záznamy. Jenže po autorizaci nového záznamu se obrázek nějak změní a uloží se uplně s jiným(vždy tam skočí nějaký obrázek z těch odstraněných záznamů. Přitom ještě při autorizaci v náhledu záznamu je obrázek správný) a dělá mi to i v ostatních kategoriích.
Smazal jsem cookies tohoto fóra, pustil jsem si i ccleaner a restartoval PC. Zkoušel jsem změnit prohlížeč a stále nic nepomáhá. Už jsem se s tim tady na poi setkal, ale po vyčištění ccleanerem to bylo vždy OK. Včera mi trvalo půl dne než jsem přidal alespoň 4 záznamy se správným obrázkem. Dnes mi to zlobí taky.
Pomozte prosím, co s tím ?
Uživatelský avatar
pavelgre
 
Příspěvky: 151
Registrován: 12.11.2009, 10:22
Bydliště: Posázaví

Re: Chyba "Too many connections"

Příspěvekod Henry v 7.1.2013, 14:04

Já jsem právě včera kopíroval hrady a zámky do Historických památek a s tím jsem musel nakopírovat i obrázky a od začátku všech změn do konce tam ubylo tuším 9 záznamů, takže jsme se evidentně trefili do stejné doby a vznikly tam nějaké problémy. Lepší je obrázek dohrávat až v seznamu záznamů přes ikonku foťáku/www.

Ten problém by se měl týkat jen několika záznamů...
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Chyba "Too many connections"

Příspěvekod pavelgre v 7.1.2013, 14:41

Jenže takto může přidávat a měnit obrázek pouze správce kategorie. Jako asistenta mě "www" odkáže na web.stánky a přidat nic nejde. Přes ten telefonek to taky nejde. Vyjímka je u kategorií typu (restaurace, penziony..) prostě tam kde je obrázek vidět vlevo vedle záznamů(v těch kategoriích kde může být placený záznam). Jenže u Hradů,zřícenin a zámků nejde dodatečně přidat obrázek, leda že by jsi s tím něco udělal aby mohl kdokoliv pomocí "telefónku" nechat změnit obrázek. Já to do teď dělám tak že zadám záznam celej znova a starý nechám odstranit. Jenže to je zbytečně krkolomný a zdlouhavé a teď mi to ještě takhle blbne.
Uživatelský avatar
pavelgre
 
Příspěvky: 151
Registrován: 12.11.2009, 10:22
Bydliště: Posázaví

Re: Chyba "Too many connections"

Příspěvekod pavelgre v 7.1.2013, 17:23

Teď už se mi povedlo do nového záznamu přidat správný obrázek. Zatím ale až na druhý pokus :zamysl: .
Uživatelský avatar
pavelgre
 
Příspěvky: 151
Registrován: 12.11.2009, 10:22
Bydliště: Posázaví

Re: Chyba "Too many connections"

Příspěvekod Henry v 7.1.2013, 21:52

Už by měl "umět" i asistent přidávat obrázky, tak to vyzkoušej...
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Chyba "Too many connections"

Příspěvekod Tonny v 8.1.2013, 9:28

Ahoj, nechci zakládat nové vlákno ale dnes ráno:

- forum, namísto Tlačítka "ODPOVĚDĚT" nápis odeslat odpověď
- poi, ikony kategorií zpřeházeny
/vyčištění pomocí Ccleaner problém v obou případech neřeší, pomůže opakovaně F5/
- ping na poi cz v řádu stovek milisekund, ping kamkoli jinam do 30 milisekund
- reakce na načtení čehokoli /jiné stránky na poi, potvrdit smazání bodu, odstranit foto z databáze/ na poi zřetelně delší než kdekoli jinde
- vygenerování stránky trvá i více jak 1,5 vteřiny

Pokud je to možné, prosím adminy o prověření, proč je poi cz náhle tak pomalý, ještě o víkendu se mi rychlost jevila jako "obvyklá" nebo pouze nepatrně pomalejší a potíže s načítáním nebyly - díky moc...
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Chyba "Too many connections"

Příspěvekod pavelgre v 8.1.2013, 10:52

Super, už to jde. Díky :palce:
Uživatelský avatar
pavelgre
 
Příspěvky: 151
Registrován: 12.11.2009, 10:22
Bydliště: Posázaví

Re: Chyba "Too many connections"

Příspěvekod Henry v 9.1.2013, 11:38

Tonny píše:Ahoj, nechci zakládat nové vlákno ale dnes ráno:

- forum, namísto Tlačítka "ODPOVĚDĚT" nápis odeslat odpověď

- toto neovlivním, to je záležitost phpBB fóra a jejich "optimalizace", kdy se obrázek "odpovědět" ukládá k Vám na PC a neposílá se tak jako jiné podobné obrázky znovu. Pokud se obrázek neuloží, nebo vyprší dřív, nebo cokoli jiného, tak to pak vypíše místo toho text. Nemám sílu hledat v phpBB workaround.
- poi, ikony kategorií zpřeházeny

potřeba víc rozepsat, nepochopil jsem to - nejlépe popsat, screenshot atd...
/vyčištění pomocí Ccleaner problém v obou případech neřeší, pomůže opakovaně F5/

- ping na poi cz v řádu stovek milisekund, ping kamkoli jinam do 30 milisekund
- reakce na načtení čehokoli /jiné stránky na poi, potvrdit smazání bodu, odstranit foto z databáze/ na poi zřetelně delší než kdekoli jinde
- vygenerování stránky trvá i více jak 1,5 vteřiny

To může souviset právě s řešeným problémem přílišné zátěží na SQL server (pro techniky je momentálně vypnuté persistentní spojení, protože mnoho "klientů" zůstávalo viset připojeno k DB) - zvýšení spolehlivosti na úkor rychlosti - ještě se bude ladit.
Pokud je to možné, prosím adminy o prověření, proč je poi cz náhle tak pomalý, ještě o víkendu se mi rychlost jevila jako "obvyklá" nebo pouze nepatrně pomalejší a potíže s načítáním nebyly - díky moc...

Ještě se bude ladit po té, co budu mít více dat.
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Chyba "Too many connections"

Příspěvekod Tonny v 9.1.2013, 11:45

Díky za odpověď,
krom rychlosti je všechno už relativně v pořádku.
K dotazu o zpřeházených ikonách:
NA hlavní stránce www.poi.cz některé ikony chyběly, jiné byly přiřazeny "nesprávné" kategorii.
Prostě byly jinde, než měly být.
Chyba se objevila vždy, když načítání trvalo opravdu hodně dlouho.
Už je to v pořádku, jak jsem psal, pokud se vyskytne, stačí F5 a vše se načte znovu a zpravidla správně.
Děkuji.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán


Zpět na Užívání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron