Rychlostní kamery po několikáté

Vše o navigacích značky iGO a Mio

Moderátor: Scorpio_cz

Rychlostní kamery po několikáté

Příspěvekod king_scorpio88 v 17.3.2011, 12:04

Zdravím lidičky,

snad mě moderátoři fóra neukamenují za to, že zakládám vlákno, které už tu někde může být, avšak mám trochu specifičtější problém ohledně upozorňování na rychlostní kamery.
Vlastním tento model gps navigace (nevím jak se jmenuje, mám ji z druhé ruky a tak jsem našel aspoň obrázek)
Kód: Select All
http://mobily.hyperinzerce.cz/gps-navigace/inzerat/3210235-nove-gps-navigace-lcd-4-3-26quot-3B-igo-8-mp3-fm-transmiter-nabidka-plzensky-kraj/

s tím, že se liší pouze softwarově, jak je z obrázku vidno.

Jedná se o to, že celou dobu jsem neměl v nastavení iGo8 možnost "upozornit na rychlostní kameru". Poté jsem se trochu šťoural na kartě a také aktualizoval databázi rychlostních kamer (ve složce speedcam mám soubor Speedcamupdates.spud - překonvertovaný textový dokument - velikost asi 24 kB).

Občas, když jsem zapnul navigaci, přibyla mi v nastavení možnost upozorňovat na rychl.kamery, ale po vypnutí zase zmizela neznámo kam.
Zkusil jsem toto řešit tak, že jsem někde vyšťoural nastavení sys.txt a přidal tam toto:

Kód: Select All
[warning]
speedcam_enabled=1
speedcam_visualtype=1
speedcam_soundtype=2
speedcam_warning=1
speedcam_warning_visual=1
speedcam_snap_distance=1000
speedlimit_warning=1
approach_beep_distances=800
approach_beep_sound="!sectionstartA"
warn_distances=110:1000,80:800,60:500,40:300
overspeed_sound="!sectionstartA"
max_section_time=240
section_beep_distance=400
section_beep_sound="!sectionstartA"
section_start_sound="!sectionstartA"
section_end_sound="!sectionend"


avšak proběhlo jen zvukové upozornění (ten nepříjemný zvuk) 100 metrů za kamerou (nebo upozorňovala na další rychlostní kameru, která byla vzdálená asi 800 metrů ale měřila protisměr...

V adresáři audio mám zazipované jazykové mutace upozorňování na radary (SpeedcamVoice_Cz.zip). Do této složky jsem obsah zipu rozbalil ale stejně to upozornilo jen tím pípnutím.

Moc rád bych, kdyby mi někdo poradil (nebo ukázal funkční návrh) obsahu sys.txt tak, aby to fungovalo... díky moc.
king_scorpio88
 
Příspěvky: 5
Registrován: 15.3.2011, 10:55

Re: Rychlostní kamery po několikáté

Příspěvekod mkbn v 17.3.2011, 18:30

Jestli správně chápu tvůj problém, tak ti to oznamuje radary pouze pípnutím, ale nemluví.? Je nutné mít správné AUDIO. To je soubor těch hlášení pro upozornění radarů. Najdeš ho zde. (dole na stránce)
http://www.tomasii.cdc.cz/uvod_a_data_zipy.html

Možnost nastavení "upozornit na rychlostní kamery". Nevím již přesně, ale nefunguje to pouze při signálu GPS?.

V adresáři speedcam je to takto: Když tam nahraješ radary jako textový soubor *.txt, pak ho iGo8 zkonvertuje na *.spdb. Jako další tam vznikne prázdný soubor *.spud, který je primárně určen pro zápis vlastních záznamů.
Místo *.txt lze použít přímo *.spud (lze zkonvertovat v pc). Pak se *.spdb nevytvoří a vlastní záznamy jsou přidávány do použitého *.spud
Mio C720, iGo8 8.3.2.64873 na MFD, MicsanTrans v1.1Eur(BIG), content na SD
MioMap 3.3, J&T 3.2a cz TMC
mkbn
 
Příspěvky: 61
Registrován: 1.4.2009, 11:41

Re: Rychlostní kamery po několikáté

Příspěvekod king_scorpio88 v 18.3.2011, 14:51

ok, stáhl jsem si tedy to audio z těch stránek, co jsi uvedl a nakopíroval je do složky audio. Po zapnutí navigace jsem si všiml, že při nepřítomnosti gps signálu navigace toto ohlásí hlasem i ikonou přeškrtnuté družice v náhledu mapy, což dříve nedělalo.
Chci to zkusit ještě při jízdě jako takové, jestli ty kamery fungují jak po vizuální tak zvukové stránce...

Také jsem si ráčil upravit sys.txt podle vzoru na netu a od té doby mám v nastavení iGo8 možnost upozorňovat na rychlostní kamery už na stálo:

[warning] ; nastavení pro varování

;speedcam_enabled=1 ; fungování radaru <0=vyp, 1=zap>
;pedestrian_warning=1 ; varovat pri jízde, že zustal zapnutý režim chodce <0=ne, 1=ano>
;speedcam_visualtype=1 ; radar - vizuální varování <0=vyp, 1=zap>
;speedcam_soundtype=2 ; radar - zvukové varování <0=vyp, 1=prosté, 2=pri priblížení>
;speedcam_warning=1 ; varování pred radary <0=vyp, 1=zap>
;speedlimit_warning_voice=1 ; prekrocení rychlosti - varování hlasem <0=vyp, 1=zap>
;speedlimit_warning_visual=1 ; prekrocení rychlosti - vizuální varování <0=vyp, 1=zap>
;speedlimit_warning=1 ; varování pri prekrocení rychlosti <0=vyp, 1=zap>
;pedestrian_warning_threshold=25 ; (40) práh rychlosti - pri prekrocení varuje pred zapnutým režimem chodce
;speedwarn_alt_builtup_based=1 ; ruzné nastavení tolerance v obci a mimo obec <0=vyp, 1=zap>
;speedwarn_tolerance=100 ; tolerance v obci (procenta nebo km/h)
;speedwarn_alt_tolerance=105 ; tolerance mimo obec (procenta nebo km/h)
;speedwarn_toltype=1 ; typ tolerance v obci <1=procenta, 2=absolutne>
;speedwarn_alt_toltype=1 ; typ tolerance mimo obec <1=procenta, 2=absolutne>
;speedwarn_alt_limit=90 ; pevný limit pro rychlost mimo obec???
;approach_beep_sound="!sectionbeepB" ; zvuk pri priblížení
;overspeed_sound="!alert5" ; zvuk upozornení na radar
;speedcam_max_angle=20 ; omezení merícího úhlu radaru (stupne)
;speedcam_snap_distance=50 ; jak daleko radar "vidí" (metry)
;speedcam_max_lookahead=1000 ; max. vzdálenost pred autem, kde se hledá radar (metry)
;speedcam_maxdistance_from_road=20 ; ignoruj radary vzdálené od silnice víc než... (metry)
max_section_time=220 ; maximální délka pobytu v úseku - pak varování zmizí (sekundy)
;section_beep_sound="!sectionbeepA" ; zvuk pípání behem úseku
;section_start_sound="!sectionstartA" ; zvuk pri zacátku úseku
;section_end_sound="!sectionend" ; zvuk pri ukoncení úseku
;section_beep_distance=500 ; interval pípání v úseku (??? metry ??? cas: 50~1 sekunda???)

No a tak chci se ještě zeptat, jak můžu zjistit, co mám vlastně za model navigace, protože jak říkám, mám ji z druhé ruky a nijak nemůžu zjistit model...
king_scorpio88
 
Příspěvky: 5
Registrován: 15.3.2011, 10:55


Zpět na iGO / Mio

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron